Vánoce našich dětí v roce 2016

So, 2016-12-24

V loňském roce jsme se přihlásili do několika vánočních projektů, které se nám nabízely a v letech minulých nám hodně pomohly. Jsou to projekty, které dětem v dětských domovech, Klokáncích, ústavech a podobných zařízeních naplní místo pod stromečkem dárky, které si děti nejvíce přejí. Podstatou je, že musí vlastnoručně namalovat obrázek dárku, po kterém touží, a tento obrázek potom zašleme na jednotlivé projekty a dárky potom zakoupí lidé, kterým není lhostejný osud opuštěných dětí. Touto formou potom děti najdou pod stromečkem více, než jeden či dva dárky, a tak by to prostě mělo o vánocích být…..
Všechny projekty tohoto druhu jsou skvělé, potřebné a organizačně velmi náročné, většina lidiček to dělá úplně zadarmo a ráda.
První projekt se jmenuje „Strom splněných přání“, který pro nás zajišťuje kolega vychovatel Vladimír Adámek z DD Liptál. Jedná se o dárky od dárců z  libereckého kraje.
Druhý projekt „Milý Ježíšku“ vymysleli před lety studenti gymnázia v Neratovicích, nyní ČVUT Praha Martin Kučera a Vojtěch Paukner, kteří na svůj mladý věk prokázali velmi silné sociální cítění a loni se jim podařilo zajistit Ježíška nejenom pro DD v Česku, ale i na Slovensku.
Třetí projekt se jmenuje spolek „VE SPOJENÍ“, jehož předsedkyní je paní Jana Buriánková, a který se zabývá více druhů pomoci – „Cesta k přírodě“, Cesta k dětem“ a „Cesta pomoci“. Všechny jsou potřebné a pomáhají.
Čtvrtý projekt se jmenuje „Tango a Daruj hračku“, a má ho na starosti ředitel Pavel Klempíř se svými kolegyněmi a kolegy na vozíčcích – Tango jsou manažeři na vozíčcích, GLS je generální přepravní partner a Leksys je generální IT partner projektu. Dárky se jezdí přebírat do Havlíčkova Brodu, kde je vždy připraveno gala odpoledne, vystupují děti a samozřejmě mediálně známí hosté a všichni si to vždycky pořádně užívají.
Zajímavý byl i pátý projekt, kdy jsme navázali spolupráci s paní Alenou Bujdákovou členkou Groop SK, s.r.o., což je partner Československé bibliografické databáze, která přes sponzory zabezpečovala, jako vánoční dárky nádherné knihy podle výběru dětí.
Všechny tyto projekty zabezpečily našim dětem několik hodnotných dárků a umožnily jim, tak prožít bohaté a veselé VÁNOCE 2016.

VŠEM MOC A MOC DĚKUJEME A PŘEJEME VŠE NEJ, NEJ DO ROKU 2017.

Vánoce našich dětí v roce 2016
Vánoce našich dětí v roce 2016
Vánoce našich dětí v roce 2016
Vánoce našich dětí v roce 2016
Vánoce našich dětí v roce 2016
Vánoce našich dětí v roce 2016

Sponzoři

Naši sponzoři »

Doporučujeme

Vánoce, lyžování, volejbal a brandball

Doplnili jsme spoustu fotek z vánoční besídky na které jsme si pochutnali na bramborovém salátu s řízkem, brandballu, kde jsme skončili 4., volejbalu kde jsme poměřili svoje síly se zaměstnanci a letošního lyžování na rališce :)

další informace »

Rychlý kontakt

Dětský domov Zašová
Zašová 172
756 51, Zašová

Tel.: +420 571 634 026
E-mail: ddzasova@volny.cz

Více informací » mapa.png, 10kB